Výrobce krmiv

Farmář

Silážování / Konzervace

Zvířata

Bílkovinné a polobílkovinné pícniny - silážní přípravky

AdiSil® LG-100 Perfect

Mikrobiální inokulant pro konzervaci

bílkovinných a polobílkovinných krmiv.

AdiSil® LG-100 Perfect je nový silážní přípravek určený pro konzervaci bílkovinných a polobílkovinných krmiv. Výrazně zlepšuje fermentační proces a nutriční hodnotu siláží.

Symbol pro použití

v ekologickém zemědělství.

Popis

Složení a koncentrace

Dávkování

AdiSil® LG-100 Perfect obsahuje tři unikátní kmeny mléčných baktérií; Pediococcus acidilactici – akcelerátorový kmen, který nastartuje fermentaci, Lactobacillus paracasei – díky široké fermentační škále cukrů (fermentuje také fruktany) rychle snižuje hodnotu pH a Lactobacillus plantarum –  dokončuje fermentační proces a stabilizuje silážovanou hmotu. Z hlediska energetické náročnosti je pro bachorovou mikroflóru metabolicky nejvýhodnější L forma kyseliny mléčné. Použité kmeny produkují kyselinu mléčnou především v L formě.

 

Díky rychlému startu a širokému fermentačnímu rozpětí silážních kultur (fermentuje široké spektrum cukrů včetně fruktanů) dochází k rychlému poklesu hodnoty pH, zastavení množení nežádoucích mikroorganismů a snížení rizika následné degradace silážované hmoty.

 

Takto ošetřená siláž obsahuje maximální koncentraci uchovaných živin a je pro skot chuťově atraktivní. Výsledkem je zlepšení užitkovosti dojnic a návratnosti  vložené  investice.

 

Lactobacillus plantarum

Pediococcus acidilactici

Lactobacillus paracasei

 

nejméně 1 x 1011 CFU/g přípravku*.

 

* CFU – jednotky tvořící kolonie

 

Jedno balení 250 gramů je určeno pro ošetření 250 tun silážované hmoty – základní dávka 1 gram na 1 tunu hmoty. Celé balení rozmíchejte v 1 – 2 l čisté vody. Takto připravený roztok dále rozmíchejte v takovém množství vody, které vyhovuje optimálnímu dávkování vašeho aplikátoru a rovnoměrně aplikujte na řezanku přímo při sklizni anebo při jejím silážování.

Pro menší množství siláže je možné použít přiloženou odměrku s vyznačenou ryskou 50g AdiSilu.

 

|     Poslední aktualizace: 17.2. 2019

Úvod

O nás

Partneři

Fotogalerie

Kontakty

Design Janota