Výrobce krmiv

Farmář

Silážování / Konzervace

Zvířata

Kukuřice - silážní přípravky

AdiSil® Plus

Mikrobiální inokulant pro konzervaci

objemných krmiv se sušinou nad 28%.

  • Široké spektrum fermentovaných cukrů včetně fruktanů.
  • Rychlý nástup mléčného kvašení v silážované hmotě.
  • Účinnou inhibici nežádoucí mikroflóry.
  • Snížení rizika degradace silážované hmoty.
  • Kvalitní průběh fermentačního procesu.
  • Vyšší nutriční hodnotu siláže.
  • Lepší chutnost a příjem siláže.
  • Vyšší produkci mléka.

Symbol pro použití

v ekologickém zemědělství.

Popis

Složení a koncentrace

Dávkování

AdiSil® Plus je nový koncentrovaný silážní přípravek určený pro konzervaci bílkovinných a polobílkovinných siláží. Díky široké fermentační škále cukrů a vyšší koncentraci účinných složek výrazně zlepšuje fermentační proces a nutriční hodnotu siláží.

 

AdiSil® Plus obsahuje dva unikátní kmeny mléčných baktérií; Lactobacillus paracasei – díky široké fermentační škále cukrů (fermentuje také fruktany) rychle snižuje hodnotu pH a Lactobacillus plantarum – dokončuje fermentační proces a stabilizuje silážovanou hmotu. Pro bachorovou mikroflóru je metabolicky - jako rychlý zdroj energie - nejvýhodnější L forma kyseliny mléčné.

Použitý kmen Lactobacillus paracasei produkuje více než 90% kyseliny mléčné v nejvyužitelnější L (+) formě. Díky rychlému startu, širokému fermentačnímu rozpětí a optimální koncentraci obou silážních kultur dochází k rychlému poklesu hodnoty pH, zastavení množení nežádoucích mikroorganismu a snížení rizika následné degradace silážované hmoty.

 

Takto ošetřená siláž obsahuje maximální koncentraci uchovaných živin a je pro skot chuťově atraktivní. Výsledkem je zlepšení užitkovosti dojnic a návratnosti vložené investice.

 

Lactobacillus plantarum

Lactobacillus paracasei

 

nejméně 1,5 x 1011 CFU/g přípravku*.

 

* CFU – jednotky tvořící kolonie

 

Jedno balení 500 gramů je určeno pro ošetření 250 tun čerstvé hmoty – základní dávka je 2 gramy na 1 tunu hmoty. Celé balení dobře rozmíchejte v 1 – 2 l čisté vody. Takto připravený roztok dále rozmíchejte takovém množství vody, které vyhovuje optimálnímu dávkování vašeho aplikátoru a rovnoměrně aplikujte na řezanku přímo při sklizni anebo při jejím silážování. Pro menší množství siláže je možné použít přiloženou odměrku  na 50g AdiSilu.

|     Poslední aktualizace: 16.7. 2019

Úvod

O nás

Partneři

Fotogalerie

Kontakty

Design Janota