Výrobce krmiv

Farmář

Silážování / Konzervace

Zvířata

Fytogenní aditiva

adiVigosol® PF

Leták

ke stažení

Tekuté doplňkové krmivo pro drůbež

Popis

Výhody použití

Dávkování

adiVigosol PF

 

je kombinací rostlinných extraktů účinných především pro zmírnění stresu vyvolaného změnami teplot (horko), které vedou k poruchám elektrolytické rovnováhy a vodní bilance organismu zvířat. Má podpůrný účinek při léčbě poruch gastrointestinálního traktu, odstraňuje účinky narušené absorpce, průjmů a dehytratace. Přípravek zajišťuje udržení homeostázy, která je v souladu s životními funkcemi a fyzikálně chemickými parametry organismu pro udržení vysoké užitkovosti zvířat.

adiVigosol® PF ÚČINNÉ SLOŽKY A ZPŮSOB ÚČINKU:

 

Taniny a flavonoidy zvyšují srážlivost krve, stahují a posilují krevní cévy a zastavují drobná krvácení do sliznice trávícího traktu. Utěsňují a posilují epitel vylučovacího ústrojí.

Saponiny, mastné kyseliny a esenciální oleje posilují diurézu a čistí ledviny a močovody od minerálně-organických zbytků včetně mikroorganismů.

Fytogenní složky (polyfenoly, taniny, flavonoidy a organické kyseliny) mají svíravý účinek na membrány sliznice, tlumí zánětlivé stavy, výpotky a otoky mukózy v trávicím traktu.

Absorbenty a fytoprotekční substance chrání střevní klky proti škodlivým účinkům toxinů a mikrobů infikujících alimentární trakt.

Speciálně vybrané minerální látky a rostlinné extrakty fungují jako inhibitory fermentačních a hnilobných procesů v trávicím traktu.

Přípravek urychluje návrat a nastolení elektrolytické rovnováhy a acido-bazické rovnováhy. To přispívá k zlepšení funkce vylučovacího ústrojí a trávicího traktu po infekci patogeny.

Podávání: Přípravek se podává v pitné vodě.

 

Profylaktické použití (3-5 dnů): v průběhu extrémního horka

Nosnice (produkční a chovné): 1-1,5 l/1000 l vody

Brojleři a krůty: 1-1,5 l/1000 j vody

Vodní drůbež: 0,1-0,2 ml/kg ž.hm.

 

Podpůrné použití (2-3 dny):  stimuluje příjem krmiva, zvyšuje apetýt a reguluje peristaltiku

Nosnice, výkrmová kuřata a krůty: 0,5-1 l/1000 l vody

V případě potřeby je možné aplikaci opakovat po 7-10 dnech.

 

|     Poslední aktualizace: 17.2. 2019

Úvod

O nás

Partneři

Fotogalerie

Kontakty

Design Janota