Výrobce krmiv

Farmář

Silážování / Konzervace

Zvířata

Granulační pojiva

Granulační pojivo s nízkým dávkováním.

Popis

Výhody použití

Dávkování

je kombinací síranu vápenatého a guarové gumy.

Guarová guma je přírodní guma rostlinného původu, které pohotově zvýší flexibilitu pomletého materiálu a zajišťuje jeho dobrou sypkost, lubrikaci matrice a vyšší trvanlivost granulí. Nedochází tak k odrolu granulí při prosívání, chlazení, manipulaci a transportu.

Vlhkost dodaná při hydrotermických úpravách v kondicionéru přispívá k hydrolýze síranu vápenatého a dochází ke ztvrdnutí granulí, které jsou pak schopny přestát zatížení v pytlích, zásobníku pro krmivo nebo v sile.

Současné ekonomické podmínky vyžadují použití co nejlevnějších surovin v krmných směsích. Jsou to

ovšem často suroviny, které jsou méně vhodné pro granulaci. Mastercube udržuje vysokou kvalitu granulí i v takových případech.

Granulované krmivo má mnoho výhod oproti sypkému: • Lepší hygiena krmiva – teplota a tlak vodní páry snižují mikrobiální zatížení, zejména nesporulujícími bakteriemi jako je E. coli, salmonely a Campylobacter. • Vyšší hustota materiálu – krmivo zabírá méně místa při skladování a dopravě • Nižší separace komponentů – směs zůstává homogenní a nedochází k vybírání chutnějších složek krmiva zvířaty • Nižší prašnost – ztráty v důsledku tvorby prachu během přepravy a krmení jsou mnohem nižší než u sypkých krmiv • Snadnější podávání medikace – prostřednictvím granulovaného krmiva je možné přesněji aplikovat léky • Vyšší nutriční hodnota – hydrotermické úpravy krmiva mohou zlepšit jeho chutnost a stravitelnost a tak zvýšit užitkovost.
Doporučená počáteční dávka Mastercube je 3 kg/t Pokud jsou výsledky při těchto dávkách uspokojivé, je možné snižovat dávky po 0,5 kg až do bodu, kdy kvalita granulí není dobrá a pak se vrátit o úroveň výš.

|     Poslední aktualizace: 17.2. 2019

Úvod

O nás

Partneři

Fotogalerie

Kontakty

Design Janota