Search

Granulační pojiva

Mastercube®

Granulační pojivo s nízkým dávkováním.

  • Přispívá k dosažení vysoké kvality granulí.
  • Pomáhá dosáhnout vysoké kvality granulí.
  • Snižuje podíl jemných částic.
  • Zvyšuje výkon granulačního zařízení díky lubrikaci matrice.
  • Šetří energii v granulačním lisu a snižuje podíl recyklace.
  • Umožňuje zahrnout vyšší hladiny tuků, aniž by došlo ke zhoršení kvality granulí.

 

Mastercube® je kombinací síranu vápenatého a guarové gumy. Guarová guma je přírodní guma rostlinného původu, které pohotově zvýší flexibilitu pomletého materiálu a zajišťuje jeho dobrou sypkost, lubrikaci matrice a vyšší trvanlivost granulí. Nedochází tak k odrolu granulí při prosévání, chlazení, manipulaci a transportu.

Vlhkost dodaná při hydrotermických úpravách v kondicionéru přispívá k hydrolýze síranu vápenatého a dochází ke ztvrdnutí granulí, které jsou pak schopny přestát zatížení v pytlích, zásobníku pro krmivo nebo v sile.

Současné ekonomické podmínky  vyžadují použití co nejlevnějších surovin v krmných směsích. Jsou to ovšem často suroviny, které jsou méně vhodné pro granulaci. Mastercube® udržuje vysokou kvalitu granulí i v takových případech.

Snížení podílu jemných částic v průběhu granulace  je ekonomickou nezbytností. Jemné části jsou sbírány a recyklovány, což snižuje efektivitu výroby. Snížení efektivity výroby není jen důsledkem vyšší spotřeby energie na recyklaci, ale také může vést k nižší hodnotě živin v jemných částicích, které projdou procesem granulace dvakrát. Recyklací se také snižuje výkon míchačky, takže každá recyklovaná tuna znamená o tunu nižší produkci.

Mastercube® sám o sobě není prašný a po přidání do krmné směsi snižuje její prašnost. Vysoké hladiny prachu v míchárně nepředstavují jen zdravotní riziko, ale také ovlivňují vzhled hotového krmiva.

Díky vysokým nákladům na energii je jednorázová granulace s granulačním pojivem o nízkém dávkování efektivnější, než dvojí granulace, i když nebereme v úvahu přínos snížení podílu jemných částic.