AdiSil® Lac

Mikrobiální inokulant pro konzervaci silážní kukuřice a glycidových objemných krmiv.

Rychle produkuje kyselinu mléčnou téměř výhradně v L-formě a má rozšířené teplotní rozpětí v průběhu fermentačního procesu.

AdiSil® Lac je špičkový silážní přípravek určený pro konzervaci silážní kukuřice a glycidových objemných krmiv. Jeho použití se doporučuje ve všech případech, kde je požadovaná okamžitá a co nejrychlejší produkce kyseliny mléčné.

AdiSil® Lac znamená:

   • Kvalitnější fermentační proces.
   • Maximální koncentrace živin.
   • Nižší ztráty při silážování.
   • Vyšší chutnost a příjem.
   • Vyšší stravitelnost.
   • Vyšší produkce mléka

Pediococcus parvulus
Lactobacillus rhamnosus
Lactobacillus plantarum

nejméně 1 x 1011 CFU/g přípravku*.

* CFU – jednotky tvořící kolonie

Jedno balení 250 gramů je určeno pro ošetření 250 tun čerstvé hmoty – základní dávka je 1 gram na 1 tunu hmoty. Celé balení dobře rozmíchejte v 1 – 2 l čisté vody. Takto připravený roztok dále rozmíchejte v takovém množství vody, které vyhovuje optimálnímu dávkování vašeho aplikátoru a rovnoměrně aplikujte na řezanku přímo při sklizni anebo při jejím silážování. Přípravek může být aplikován všemi systémy mikroaplikace Pro menší množství siláže je možné použít přiloženou odměrku na 50g AdiSilu.

Lze použít v ekologickém zemědělství.

Všechny přípravky AdiSil® mohou být aplikovány systémy mikroaplikace.
Pro zajištění aerobní stability a zamezení rozvoje plísní a kvasinek v silážované hmotě lze použít kombinace roztoku benzoátu sodného anebo sorbátu draselného se všemi inokulanty značky AdiSil®.
Benzoát sodný a sorbát draselný včetně aplikačního doporučení lze objednat současně s  inokulanty AdiSil®.