Search

Kompletní program silážování s Biofermem

AdiSil® Lac

Mikrobiální inokulant pro konzervaci silážní kukuřice a glycidových objemných krmiv

AdiSil® Lac je špičkový silážní přípravek určený pro konzervaci silážní kukuřice a glycidových objemných krmiv. Jeho použití se doporučuje ve všech případech, kde je požadovaná okamžitá a co nejrychlejší produkce kyseliny mléčné.

AdiSil® Lac obsahuje tři unikátní kmeny bakterií mléčného kvašení:

Pediococcus  parvulus – iniciační kmen, má široké rozpětí fermentačních teplot, je termorezistentní a vysoce osmotolerantní.

Lactobacillus rhamnosus – produkuje více než 90% kyseliny mléčné v L (+) formě , má široké rozpětí fermentačních teplot a je termorezistentní.

Lactobacillus plantarum – dokončí fermentační proces  a stabilizuje silážovanou hmotu.

Pro bachorovou mikroflóru je metabolicky – jako rychlý zdroj energie – nejvýhodnější L forma kyseliny mléčné. Všechny použité silážní kmeny patří do skupiny homofermentativních bakterií, jejichž hlavním produktem je kyselina mléčná, a to především v nejvyužitelnější L (+) formě. Po aplikaci přípravku AdiSil® Lac dochází k rychlému poklesu hodnoty pH, zastavení množení nežádoucích mikroorganismů a snížení rizika následné degradace silážované hmoty. Takto ošetřená siláž obsahuje maximální koncentraci uchovaných živin a je pro skot chuťově atraktivní.

Výsledkem je zlepšení užitkovosti dojnic a návratnost vložené investice.